Kas notiek aiz pirts lodziņa?

Dziednieciskā pirts balstās uz trim vaļiem – fizisko ķermeni, enerģētiku un psiholoģiju. Šeit viss notiek nesteidzoties. Pirtnieks ar ciemiņiem kādu brītiņu pasēž, uzcienā ar zāļu tēju, kas sekmē sviedru izdalīšanos un organisma attīrīšanos, un nesteidzoties aprunājas. Ir mierīga nepiespiesta atmosfēra, fonā skan kāda meditatīva mūzika, pirts smaržo pēc zālītēm un dabas, ir silti un omulīgi. Šī saruna ir nepieciešama gan lai ļautu ciemiņiem iejusties, gan lai pirtnieks var noskaidrot ciemiņu pieredzi pirts lietās un saprast, kādas procedūras, smaržu zālītes, uzlējumi vai masāžas būs vairāk piemērotas.

Kad tēja ir padzerta, pirtnieks savus ciemiņus aicina pirts karstākajā telpā. Augums tiek lēnām sildīts. Pirmā sasilšana ir vismaigākā, jo svarīgi ir pielāgoties ne tikai augumam, bet arī enerģētiskajam laukam. Pēc pirmās sildīšanās ejam atpūsties un arī padzert nomierinošu zāļu tējiņu.

Otrā sildīšanās reize jau var ilgt vairāk un temperatūra arī var būt augstāka. Sildīšanās starplaikos pirtnieks ved ciemiņus atpūsties. Divas sildīšanās reizes pirms pēršanās ir pats minimums, ieteicams sildīties trīs un četras reizes. Kāpēc? Jo augumam ir vienmērīgi jāuzsilst līdz pašiem kauliem un saistaudiem. Pirtniekam ir savas metodes, lai noteiktu vai ciemiņš ir „vajadzīgajā kondīcijā”

Kad auguma vienmērīga sasildīšana ir veikta, varam ķerties klāt dziednieciskajām procedūrām. Mūsu senči ir atstājuši milzum daudz zināšanu par auguma kopšanas līdzekļiem, par procedūrām, ko tagad moderni sauc par SPA. Iepriekš ciemiņiem piedāvā izvēlēties kādu no daudzajiem variantiem ķermeņa kopšanai – medu ar maltiem kadiķiem, mālus, sodu, augļu, ogu maskas, kompreses. Parasti ciemiņiem šo procedūru laikā pazūd izpratne par laiku un telpu. Senču zināšanas jeb zintis ļauj šo patīkamo procedūru laikā ārstēt senākas traumas, atgūt muskuļu vingrumu, uzlabot locītavu darbu, zaudēt svaru. Katrai vajadzībai savs piegājiens.

Nemanot ir pagājušas divas līdz trīs stundas un tikai tagad var sākties pats galvenais – pēršana. Ja esam pastrādājuši ar augumu, tad tagad ir pienākusi kārta enerģētiskajai pēršanai. Tās laikā ar slotiņām augums netiek aizskarts. Iepriekš tiek izvēlētas īpašas slotiņas. Enerģētiskā pēršana palīdz sakārtot ciemiņa auru, aizvērt tajā esošās plaisas, padarīt to spēcīgāku, sakārtot un uzlabot enerģiju plūsmu caur čakrām. Vajadzības gadījumā enerģijas līmeni var paaugstināt un var arī izlīdzināt. Beidzamajā posmā notiek intensīva pēršana, īpaši apstrādājot tās auguma vietas, kur nepieciešama lielāka iedarbība. Pēc pēršanās ciemiņam ir strauji jāatdzesējas dīķī vai , ūdens kubulā, vai – ziemā – izvārtoties sniegā. Tas ir spēcīgs uzmundrinājums asinsritei, imunitātei un garam. Pēc atdzesēšanās atkal ir jābūt siltumā un krietni jāatpūšas. Vēlāk, ja ir luste, pieredzējušie pirtī gājēji procesu var atkārtot.

Nav iespējams aprakstīt visus dziednieciskās pirts knifus un nianses, bet ir vērts to izbaudīt. Pirtnieks vienā reizē var kārtīgi nopērt divus līdz trīs ciemiņus. Ja kompānija ir lielāka, tad pirtnieks labprāt dalās ar savām zināšanām. Pārējie ciemiņi var nopērt viens otru un pirtnieks būs līdzās, lai konsultētu.

Dziednieciskā pirts palīdz sakārtot domas, augumu un enerģētiku. Regulāra iešana pirtī padara cilvēku krietni veselīgāku, to neķer parastie stresi, cilvēks ir priecīgāks un depresija bēg pa gabalu.

Vieglu garu!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment